bohužial nevypukla. Tento rok sa do súťaže prihlásila iba jedna rodina :( s jednou orignálnou reťazou a tak bol víťaz jasný! :) . Kotúčikovou reťazou z toaletného papiera polepených farebným papierom a navlečených na šnôre zaujala rodina beniačová a odniesla si cenu za nakoriginálnejšiu (a aj najdlhšiu) reťaz - originálnu kartovú hri Ligretto.

A takouto reklamou sme lákali do súťaže:

Ak sa chceš, milý Jožko, Janka, Mirko...atď....zúčastniť karnevalových príprav a vyhrať pri tom peknú cenu, máš  príležitosť zapojiť svoje ruky a predviesť svoju šikovnosť  výrobou karnevalovej reťaze z krepového papiera. Môže Ti pomáhať celá rodina, vaše reťaze nakoniec pospájate do jednej výslednej.

Porota zložená zo zástupcov školy a rodičov vyhodnotí Tvoju reťaz , pričom súťažiť sa bude v dvoch kategóriach:

1. Náááájdlhšia reťaz  - presne takého typu, ako bola vlani - podrobný postup ako sa vytvára nájdeš kliknutím na tento odkaz: https://www.oslavuj.sk/skladana-retaz/16375. Šírka pásika musí byť 5 cm, farby môžu byť ľubovoľné, hotovú reťaz zopni spinkami,  daj zloženú do krabičky, aby sa Ti pri nosení nerozpadla, napíš na obal svoje meno a triedu a dones najneskôr do piatku 17.2.2012 do JM-Centra p.vych. Kovalčíkovej alebo p.uč.Mihálikovej). A takto vyzerá hotová reťaz (my samozrejme nerobíme srdiečka ale dĺĺĺhé reťaze):

2. Náááájoriginálnejšia reťaz (reťaz vytvorená ľubovoľným, originálnym spôsobom-iným ako v bode 1.), podmienkou je, že táto reťaz musí mať aspoň 7 metrov. Platí to isté, čo v bode č.1, reťaz nechaj zloženú a podpísanú ju prines do JM-Centra. Ide naozaj o originalitu, takže klasické papierové prúžky zlepené do koliesok a najvzájom pospájané asi nemajú šancu na výhru :(

 

Neskôr donesené reťaze sa už do súťaže nezaradia, aby bolo dosť času na ich zmeranie, resp. vyhodnotenie originality. Víťazne rodiny z obidvoch kategórii budú odmenené hodnotnými cenami.